top of page
Search

Dan ružičastih majica

§Sve je počelo 2007. godine, kada je kanadski učenik Charles McNeill u školu došao odjeven u ružičastu majicu i zbog toga trpio izrugivanje i verbalno nasilje.

Ispostavilo se da je ružičastu majicu odjenuo u znak podrške majci oboljeloj od karcinoma dojke.


Kao podrška dječaku, njegovi školski kolege David Shepherd i Travis Price kupili su 50 ružičastih majica i podijelili ih svojim vršnjacima. Učenici su počeli i sami dolaziti odjeveni u ružičaste majice, koje su tako postale simbol borbe protiv vršnjačkog nasilja u školama.


Izvorno PINK SHIRT DAY najpoznatiji je program prevencije vršnjačkog nasilja, a uključuje milijune mladih diljem svijeta.


U Hrvatskoj se obilježava od 2014. godine zadnje srijede u mjesecu veljači.


Kako smo obilježili Dan ružičastih majica


Učenici su se upoznali s pojmom i oblicima vršnjačkog nasilja te načinima prevencije. Sam pojam je poprilično nepoznat jer se najčešće koristi engleska riječ BULLYING. Uz navedeno, učenici su i sami pokušali pronaći načine postupanja u određenim situacijama.


Svatko je za sat odjenuo ružičastu majicu ili je uza se imao neki ružičasti predmet. Zatim smo to ovjekovječili zajedničkom fotografijom.


58 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page